top of page

Estētiskā ginekoloģija

Comprehensive Eye Examinations

Plazmoliftings

Plazmoliftings ar I-PRF intīmai zonai

Plazmoliftings ir minimāli traumātiska procedūra, kuras laikā zem gļotādas tiek ievadīts pašas pacientes organisma šūnas un nav novērota alerģiska reakcija.


Procedūras rezultātā:

  • Atjaunojas gļotāda, tai skaitā, gļotādas stāvoklis pēc hroniskiem maksts iekaisumiem

  • Palielinās muskulatūras tonuss

  • Samazinās rētaudi pēc maksts operācijām vai pēc dzemdībām

  • Samazinās leikoplaksijas radītas izmaiņas u. c.

Plastiskā ķirurģija

Sievietes dzimumorgānu plastiskā ķirurģija

Dzimumorgānu plastiskā ķirurģija tiek veikta ne tikai tādēļ, lai uzlabotu sievietes dzimumorgānu estētisko izskatu.


Šī medicīnas joma visbiežāk tiek uztverta kā diezgan pikanta, bet, ne ļoti nopietna, taču tas nav pareizi, jo šī joma balansē starp plastisko ķirurģiju, ginekoloģiju, un daļēji arī ar psihiatriju, jo neapmierinātība ar savu ķermeni ietekmē sievietes psiholoģisko stāvokli. Plastiskie ķirurgi uzskata, lai cilvēks, šajā gadījumā sieviete, justos labi, viņai ir jābūt apmierinātai ar visu ķermeni, gan ar tām ķermeņa daļām, kuras ir redzamas visiem, gan ar tām, kuras ir apslēptas citu acīm.

Estētiskās ginekoloģiskās operācijas var iedalīt 2 grupās: Pirmajā grupā ietilpst ķirurģiska iejaukšanās, lai uzlabotu ārējo dzimumorgānu izskatu. Otrajā grupā - manipulācijas, kuru mērķis ir uzlabot orgānu funkcionālās nepilnības.

Lielākā daļa pacientu meklē medicīnisko-estētisko palīdzību, lai uzlabotu kaunuma lūpu izskatu. Dažām sievietēm šķiet, ka tās ir pārāk lielas, bet citas pārdzīvo, ka  tām nav apjoma, vēl kādai šķiet, ka viņas kaunuma lūpas ir pārāk tumšas vai sarukušas. Cik sieviešu, tik vēlmju un vajadzību.

Bieži vien sievietēm ir tendence palielināt kaunuma lūpas, ne tikai estētisku apsvērumu dēļ, bet arī, lai palielinātu reljefu, kas sniedz pašai sievietei un viņas partnerim lielāku seksuālo baudu. Ķirurgi parasti mēģina izpildīt jebkuras pacientu vēlmes, ar nosacījumu, ka sieviete tiek brīdināta par riskiem, kas saistās ar kaunuma lūpu estētiskajām korekcijām. Sievietei svarīgi ir zināt, ka atbilstoša kaunuma lūpu struktūra un lielums palīdz izsargāties no nevēlamām infekcijām. Lai palielinātu kaunuma lūpas, pārsvarā, tiek izmantots paša pacienta taukaudu transplantāts. Reizēm izmanto arī noteiktas biopolimēra želejas, bet plastisko ķirurgu attieksme pret šo metodi ir dalīta, tāpēc vairākums paliek pie metodes ar pacienta taukaudu transplantāciju.

Savukārt, ja kaunuma lūpas ir pārāk lielas, tiek izdarīta liposakcija jeb citiem vārdiem sakot, tauku atsūkšana, vai rezekcija-nogriežot visu lieko. Pārāk lielas kaunuma lūpas nerada veselības traucējumus un to neuzskata par patoloģiju, bet tās var izraisīt ievērojamu diskomfortu intīmajā dzīvē.

Otrajā grupā ir sievietes, kurām ir nepieciešams uzlabot dzimumorgānu funkcionālo darbību, kas galvenokārt, ir saistīta ar seksuālo funkciju. Kā zināms, sievietes dzimumorgānu jūtīgākā daļa ir klitors. To stimulējot, iestājas klitora erekcija un orgasms. Bet dažām sievietēm klitors atrodas zem pārāk lielas ādas krokas, kā rezultātā sievietei ir problēmas sasniegt orgasmu un sieviete var zudēt prieku no fiziskās tuvības. Šo problēmu var atrisināt ar vienkāršu, ķirurģisko iejaukšanos.

Vēl ļoti daudzas sievietes vēlas, lai klitoru pārvieto tuvāk maksts ieejai. To izdarīt ir iespējams, bet tas ir ļoti grūti. Operācija var skart klitora nerva galus, un, ja pēc operācijas kaut viens no tiem sāp, sievietei vairs nav iespējams gūt normālu seksuālu apmierinājumu. Tāpēc, pirms pieņemt šādu riskantu lēmumu, ir stipri jāpārdomā vai risks attaisno līdzekļus!

Dažām sievietēm, īpaši pēc atkārtotām dzemdībām, rodas starpenes iestiepums, līdz ar to, maksts zaudē savu ierasto formu, un arī šis moments var būt par iemeslu tam, ka sieviete vairs nesaņem baudu no dzimumakta. No šīs problēmas cieš arī sievietes partneris. Ir gadījumi, kad maksts ir izstiepta no dzimšanas, cēlonis ne vienmēr ir muskuļu vājumā. Lai panāktu maksts sašaurināšanu, maksts aizmugurējā sienā izdara nelielu griezumu sašujot maksts audus, kā rezultātā maksts apjoms samazinās. Dažreiz ķirurgi saskaras ar pretēju problēmu- ar sašaurinātu maksti. Reizēm cēlonis ir iedzimtas slimības, traumas, neveiksmīgas starpenes plīsumu operācijas pēc dzemdībām, kuru laikā ir neveiksmīgi sašūti maksts audi, respektīvi, nepareizi uzliktas šuves un rētas, kas izveidojas pēc tam, var izraisīt spēcīgu diskomfortu dzimumakta laikā. Lai atrisinātu šo problēmu, maksts struktūru veido no jauna.

Ir arī tādas pacientes, kuras vēlas atjaunot nevainību. Šīs procedūras tehnika nav sarežģīta, tā notiek intravenozā (kopējā) anestēzijā, kuras laikā ārsts savieno maksts gļotādu, tādā veidā no jauna izveidojot jaunavības plēvi. Taču, svarīgi ir nesavienot pārāk biezu maksts gļotādas slāni, jo tad jaunavības plēve izveidojas bieza un nevainības zaudēšana kļūst par ļoti nepatīkamu procesu. Diegus izņemt nav nepieciešams, jo tie uzsūcas paši.

bottom of page