top of page
Doctor and Patient

STS diagnostika un ārstēšana

DUBULTU DOKTORĀTĀ VEICAM STS DIAGNOSTIKU UN ĀRSTĒŠANU. IZMEKLĒŠANA UN ĀRSTĒŠANA NOTIEK PILNĪGI KONFIDENCIĀLI, IZMANTOJOT MODERNĀKĀS DIAGNOSTIKAS METODES UN EFEKTĪVĀKOS ĀRSTĒŠANAS PAŅĒMIENUS.

STS izmeklējumus vēlams veikt, ja:

  • bijis seksuāls kontakts ar personu, kas inficēta ar kādu STS;

  • ir izmaiņas ķermenī (īpaši dzimumorgānos), kas rada aizdomas par STS;

  • ir vairāki seksuālie partneri un netiek lietota izsargāšanās līdzekļi.

 

Pārbaudes uz STS ieteicams veikt arī profilaktiskos nolūkos.

                         

DUBULTU DOKTORATS PIEDĀVĀ IESPĒJU VAKCINĒTIES PRET HPV VĪRUSU, KURŠ IZRAISA DZEMDESKAKLA VĒZI

Dzemdes kakla vēzis ir ļaundabīgā audzēja veids, ko izraisa infekcija – cilvēka papilomas vīrusa “human papilloma virus – HPV” onkogēnie tipi. Aptuveni 70% dzemdes kakla vēža gadījumu tika konstatēta tieši divu tipu – HPV 16 un HPV 18 klātbūtne.

 

„Ar šo vīrusu var inficēties ikviena seksuāli aktīva sieviete, neatkarīgi no vecuma. Iepriekš pārslimota HPV infekcija neveido pietiekamu imunitāti, kas spētu pasargāt no atkārtotas infekcijas, tādēļ inficēšanās risks sievietēm saglabājas visu mūžu”

 

Ar dzemdes kakla vēzi Latvijā ik mēnesi mirst desmit sievietes. Tas ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam un trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm pēc krūts un plaušu vēža. Daudzās Eiropas valstīs, pateicoties regulārām un agrīni veiktām apskatēm un izmeklējumiem, pēdējo 15 - 20 gadu laikā saslimstība ar dzemdes kakla vēzi ir būtiski mazinājusies. Savukārt Latvijā mirstība no šī audzēja pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugusi par 20%.

 

Dzemdes kakla vēža profilaksi var nodrošināt tikai regulāras pārbaudes un vakcinācija. Vakcinācija, līdztekus regulārām pārbaudēm, mazinās dzemdes kakla vēža saslimstību par 94%.”

 

Vakcīna ir papildus iespēja jau ierastajām ginekologa apskatēm pasargāt sevi no saslimšanas ar dzemdes kakla vēzi. Pēc Eiropas epidemioloģiskās uzraudzības (Eurosurveillance, 2008) datiem, vismaz 11 Eiropas valstis ir veikušas HPV vakcinācijas ieviešanas izmaksu efektivitātes izvērtējumu. Tie liecina, ka HPV vakcinācijas sniegtos ieguvumus veido ne tikai novērsto dzemdes kakla vēžu gadījumu skaits, bet arī novērstie pirmsvēža bojājumi.

 

DUBULTU DOKTORĀTS piedāvā iespēju vakcinēties pret papilomas vīrusa (kas izraisa dzemdes kakla vēzi). Vakcīna ir radīta, lai sniegtu sievietei imunitāti pret infekciju, neliekot piedzīvot slimību vai tās simptomus. HPV vakcīna nesatur vēža šūnas. 

 

Rekomendējam vakcināciju jebkura vecuma sievietēm, bet īpaši ieteicams meitenēm pirms dzimumdzīves uzsākšanas 

bottom of page