Piesakies vizītei: Jūrmalā
+371 6 775 50 55
Piesakies vizītei: Rīgā
+371 2 830 33 21
Tikai ar iepriekšējo pierakstu
E pasts:

Kontracepcija
Mūsu ārsti piemeklēs un ieteiks, drošu kontracepcijas metodi, kura būtu Jums pieņemama.
Ņemot vērā dzīves posmu, vēlmes, dzīvesveida paradumus un veselības stāvokli.
IUS ir maza, mīksta T-formas ierīce ar rezervuāru, kurš satur hormonu progestīnu un kuru ievieto dzemdē. IUS darbojas, nepārtraukti izdalot nelielu progestīna daudzumu no intrauterīnās sistēmas dzemdē. Tā sabiezina dzemdes kakla gļotas, kas apgrūtina spermas kustīgumu un spēju sasniegt olšūnu, kā arī padara plānāku dzemdes gļotādu. Ar 99.8% efektivitāti Tu esi tik aizsargāta, cik vien vispār ir iespējams ar kontracepcijas metodi. Tā ir lieliska metode vienmēr organizētajām, tām, kuras aizmirst, biežām ceļotājām, kā arī principā visām, kuras nevēlas palikt stāvoklī. Tomēr pastāv daži individuāli riska faktori, kāpēc dažām sievietēm IUS nav ieteicama. Tāpēc konsultējies ar savu ārstu, lai noskaidrotu savu individuālo situāciju.
IUI var izklausīties mazliet kosmiski, bet tas vienkārši ir apzīmējums intrauterīnai ierīcei, intrauterīna nozīmē, ka tā atrodas dzemdē. Tā var izskatīties jocīgi, bet tā ir ļoti efektīva, maza, T-formas ierīce, kas satur vara stieplīti vai cilindriņus un kuru ārsts ievieto dzemdē. IUI izdala vara jonus, kuri padara spermu nekustīgu un tai ir ļoti grūti pārvietoties dzemdē, bet tā neaptur olnīcu darbību, kas turpina izdalīt olšūnas. Retajos gadījumos, kad spermai izdodas izlauzties cauri, varš neļauj apaugļotajai olšūnai ieligzdoties dzemdes sieniņā. IUI, kad ievietota dzemdē, var tur palikt līdz pat 5 vai 10 gadiem (atkarībā no veida) vai līdz Tu izlem to izņemt. Nekas kosmisks – tikai veselais saprāts
Kontracepcijas implants, augstas efektivitātes, viegli noslēpjams kontracepcijas līdzeklis. Apmēram tāda paša izmēra kā sērkociņš, implants tiek ievietots tieši zem augšdelma ādas, kur tas no rezervuāra nepārtraukti izdala hormonu progestīnu nelielās devās asinsritē. Hormons neļauj olnīcām izlaist olšūnas, kā arī sabiezina dzemdes kakla gļotas, apgrūtinot spermas kustīgumu dzemdē un olšūnas apaugļošanu.
Sterilizācija ir galēja kontracepcijas metode. Tā ir paliekoša kontracepcijas metode, kura ir piemērota cilvēkiem, kuri ir pārliecināti, ka nevēlas bērnus vai nevēlas vairāk bērnus. Sterilizācija ir pieejama gan vīriešiem, gan sievietēm, un pastāv vairāki procedūru veidi, kuriem ir viens un tas pats iznākums – nē mazuļiem un nekāda atpakaļceļa. Pirms Tu pieņem lēmumu par sterilizāciju, Tev vajadzētu konsultēties ar neatkarīgu padomdevēju vai aprunāties ar savu ginekologu. Pastāv citas ilgdarbīgas kontracepcijas metodes, kuras ir tikpat efektīvas, bet atgriezeniskas.
Tikai dažreiz ir iespējams atjaunot auglību, un nav nekādu garantiju. Atjaunošana ietver sarežģītu operāciju, kura var neizdoties. Otra iespēja – mākslīgā apaugļošana.
Visizplatītākie sieviešu sterilizācijas veidi ir ķirurģiskā un neķirurģiskā tehnika. Abas metodes pilnībā novērš iespēju, ka sperma satiksies ar olšūnu dzemdē, bet veids, kā tas notiek, ir nedaudz atšķirīgs. Viens veids ir olvadu nosiešanu. Olvadus cieši noslēdz, izmantojot instrumentu ar elektrisko strāvu, vai arī saspiest ar klipšiem, skavām vai gredzeniem, lai spermatozoīds nevarētu apaugļot olšūnu. Caur maksti olvadā tiek ievadīta medicīniska ierīce ar speciāla katetra palīdzību. Dažreiz pat tiek izņemts neliels olvada gabaliņš.
Neķirurģiska sterilizācija bloķē olvadus, tos piepildot. Caur maksti ar speciāla katetra palīdzību olvados tiek ievietota neliela, lokana metāla spirāle. Tā izraisa rētaudu veidošanos ap sevi. Tā rezultātā olvadi nobloķējas un vairs nevari palikt stāvoklī. Pirmo 3 mēnešu laikā ir jāizmanto cita kontracepcijas metode, bet, kad process ir pabeigts, tas ir paliekoši.
Sterilizācija tiek veikta slimnīcā, ar vispārējo anestēziju. Operācija ietekmē tikai sievietes auglības potenciālu un tai nav nekāda efekta uz viņas libido vai spēju nodarboties ar seksu. Svarīgi vispirms aprunāties ar ārstu, lai saņemtu konsultāciju par ieguvumiem un riskiem. Tāpat ir svarīgi zināt alternatīvas ilgdarbīgas atgriezeniskas metodes, kā piemēram IUS, IUI vai implants.
Dažreiz ir iespējams atjaunot auglību, bet nav nekādu garantiju. Atjaunošana ietver sarežģītu operāciju, kura var neizdoties.