Top3_new
Konsultācijas
Priecātos saņemt speciālista komentāru, tik detalizēti ar ārstu klātienē runāt ir gan neērti, gan nav nekad laika. Nedaudz satraucos par to, kāpēc ginekoloģiskās izmeklēšanas laikā piedzīvoju tiešām asas sāpes. Protams, ka tas mani arī reizēm attur ārstu apmeklēt. Es esmu pieņēmusi, ka tas tā ir, un ka vienkārši jāpaciešas to vienu vai divas reizes gadā. Ka nav ko par to domāt vai satraukties, tā arī daru. Bet tomēr vienu reizi par visām reizēm gribu to speciālistam tieši pajautāt. Vienmēr tiek apgalvots, ka ginekoloģiskā izmeklēšana var būt nepatīkama, bet noteikti nav sāpīga. Diemžēl vienmēr, cik nu padsmit gados pie ginekologa ir būts, tajā mirkli, kad tiek atvērts (un turēts vaļā) ginekoloģiskais spogulis, piedzīvoju asas sāpes, ko, protams, uzreiz pamana arī dakterīte un mierina, ka tas tikai uz īsu mirkli. Domāju, ka tiešām atšķiru, kas ir diskomforts vai nepatika, un kas - sāpes. Kaut cik, kaut vai nedaudz nepatīkami var būt arī kādi citi izmeklēšanas brīži, bet tas nav salīdzināms ar tām sāpēm. Tajā brīdī tas ir kā pielikt pirkstu pie uguns un tur arī turēt, nevis raut nost. It kā jau reizi gadā vai pusgadā var tās sekundes paciest, bet sirdsmieram gribas saprast, vai tā atsevišķos gadījumos tiešām var būt. Man ir 33 gadi. Zinu, ka ginekoloģiski esmu vesela - pēc visām analīzēm un ultrasonogrāfijas. Nav iekaisumu, sēnīšu, sts. Tas nav arī saspringums vai neatbrīvošanās (sen atpakaļ ar to bija problēmas, sen ir bijis arī vagīnisms, tāpēc man ir, ar ko salīdzināt, tā noteikti vairs nav), ārste cita starpā ir arī teikusi, ka "nekas sašaurināts man nav". Nav bijis ne dzemdību, ne operāciju, ne slimību. Mazāks instruments vai ar gēlu samitrināta instrumenta izmantošana arī neko nav mainījusi. Ar "mitrumu" arī problēmu nav. Bet. Redzot, ka man tiešām sāp, ārste parasti ļoti, ļoti, maksimāli ātri paņem analīzes un mani vairāk "nemoka" (liels paldies!). Negribu būt hipohondriķe, bet tomēr beidzot pajautāšu - vai pastāv iespēja, ka makstī "fizioloģiski" kaut kas nav kārtībā, kas ļoti "paātrinātās" apskates ar spoguli laikā netiek pamanīts, bet izraisa šīs sāpes? Vai varbūt kaut kas nav kārtībā ar urīnpūsli (jo sāpes ir augšdaļā)? (Bet tas taču gan jau usg būtu redzams). Man pašai šķiet ļoti apšaubāma šāda versija, bet nu reizi par visām reizēm tomēr pajautāju. Mīļie dakterīši, vai varu turpināt vienkārši paciesties un par to vairs nedomāt? Paldies! Sīkāk >>>>

Uroloģija

Uroloģija ir klīniskās medicīnas nozare, kas pēta urīnizvadsistēmas (vīriešiem arī dzimumorgānu sistēmas) orgānu slimības, to cēloņus, profilakses un ārstēšanas iespējas.

 

Kidney- nieres

Ureter- urīnkanāls

Bladder-urīnpūslis

Urethra- urīnizvadkanāls

Prostate- prostata

Penis and testes- dzimumloceklis un sēklinieki

 

Dr. Edgars Baumanis: urologs

Uroloģisku patoloģiju diagnostika, profilakse un ārstēšana, kā arī venērisku slimību diagnostika un ārstēšana.

Sertificēts urologs no 1999.gada.
Latvijas Urologu asociācijas biedrs ,patreiz viceprezidents (2011).
Eiropas Urologu asociācijas biedrs.
Stažējies uroloģijas klīnikās ārzemēs: Vācijā(Berlīnē),Zviedrijā(Karolinskas Institūtā),Slovēnijā (Slovenjgradec) un Čehijā(Prāga,Pilzene).
No 1999.gada strādā SIA’’Rīgas Austrumu Klīniskā Slimnīca klīnika ’’ Gaiļezers’’par urologu.
No 1999.gada strādā m/s ‘’ARS’’ par urologu .Veic nierakmeņu skaldīšanas.
No 2010.gada strādā Dubultu Doktorātā. Konsultē un nepieciešamības gadījumā organizē tālāku izmeklēšanu un operāciju.